Johannes Kert: Väärikas vanaduspõlv meie vanematele

Tähtsaim eduka riigi julgeolekupoliitiline eeldus on riigi edukas poliitika. Meie peaminister Taavi Rõivas on sõnastanud sümpaatse nägemuse Eesti tulevikust kui „Uuest Põhjamaast“.

Põhjamaadega seoses meenub kõigepealt hästi läbimõeldud sotsiaalhoolekanne, moodne lähenemine julgeolekule ja teaduspõhine majandus, mis oleks võimatu ilma eesrindliku maailmatasemel haridussüsteemita. Eesmärk Uus Põhjamaa – Eesti on veetlev, kuid selle saavutamine nõuab pikaajaliselt läbimõeldud, stabiilset arengut. Kodanikelt korjatavat maksuraha tuleb eesmärkide saavutamiseks senisest veelgi ratsionaalsemalt ja eesmärgipärasemalt kasutada, selliselt et see tagaks ühiskonna arengu suunas, millest unistame.

Mitmetes valdkondades, eriti aga sotsiaalvaldkonnas, on siiski veel pikk tee käia. Samas palju on ka juba tehtud. Võrreldes aastaga 2010 on pensionid kasvanud tervelt 22,7 protsenti. Käesoleva aasta 1. aprillist tõstab valitsus pensione 6,3 protsenti. Maksuvabaks jääb ka keskmine pension. Pensionide kasvuga korrelatsioonis on plaan kasvatada järkjärguliselt ka maksuvabastust.

Järvamaal on pensionäride hulk aasta-aastalt kasvamas ning eelmisel aastal oli neid juba 6419. Ilmselgelt on oluline, et ei kantaks hoolt vaid järelkasvu eest, tähtis on hoolitseda ka nende eest, kes oma elutööga maakonna ja riigi arengusse nõnda palju panustanud on. Lisaks võimaldavad kasvavad pensionid muretumat vanaduspõlve ning rohkem aega ja võimalusi tegelemaks oma lapselastega.

Kindlasti on meie jaoks ülioluline ka see, et kõik saaksid arstiabi ning meie pensionärid tunneksid, et nende tervise ja heaolu eest kannab riik hoolt. Lisaks tervisekeskustele ja arstiabi kättesaadavuse parandamisele on meil plaanis ka toetada senisest enam hambaravi. Terved hambad pole mitte pelgalt edevuse küsimus, vaid otseselt seotud elukvaliteediga. Pealegi on teada, et hambahaigused võivad pahatihti põhjustada ka muid tervisehädasid. Reformierakond soovib võimaldada pensionäridel proteesihüvitise kasutamist kolme aasta vältel hambaraviks.

Johannes Kert, Reformierakond

Veel lugusid

Kommentaarium on suletud